Ako využívať nástroje správy sociálnych médií

V dnešnej dobe je správa sociálnych sietí o čosi jednoduchšia za pomoci mnohých dostupných nástrojov. Tieto stránky či platformy pomáhajú s plánovaním či tvorením obsahu, alebo monitorovaním jeho úspešnosti. Ak chcete zlepšiť správu vašich sociálnych sietí, istotne oceníte tipy na nástroje, ktoré sme pre vás zhrnuli v tomto článku.

1. Kontentino – Slovenský plánovač na dlani

Kontentino je slovenská platforma pre správu sociálnych médií, ktorá pomáha tímom a profesionálom v oblasti marketingu efektívne plánovať, spravovať a publikovať obsah na rôznych sociálnych médiách. Táto platforma umožňuje spolupracovať na tvorbe obsahu, plánovať jeho publikovanie a monitorovať výkonnosť kampaní. Kontentino je najmä užitočný pre firmy, agentúry a marketingové tímy, ktoré potrebujú koordinovať svoju online prítomnosť a marketingové aktivity na sociálnych médiách.

2. Zoomsphere – Anglický plánovač na dlani

Zoomsphere je podobný nástroj ako Kontentino.  Obsahuje 8 modulov pre kompletnú správu sociálnych sietí, ktoré pomôžu vytvoriť a naplánovať obsah, analyzovať dáta a porovnať ich s konkurenciou v kvalitnom reportingu. Vyniká užívateľsky prívetivým prostredím aj množstvom šikovných vychytávok.

3. Lightroom – Úprava fotiek za pár minút

Nafotili ste fotografie vašich produktov, no niečo im chýba? Odporúčame vyskúšať Lightroom. Ide o produkt služby Adobe, dostupný v mobilnej aj počítačovej verzií. Jednoducho dokážete upraviť hodnoty fotografií, ako sú jas, kontrast, saturácie či farby. Poskytuje jednoducho všetko, čo potrebujete pre správne farby vašich fotografií. Predsa len, sociálne siete žijú na vizuálnom obsahu.

4. Pexels – Fotografie pre každú príležitosť

Pexels, alebo podobné stránky (Unsplash, Freepik, Shutterstock) sú fotobanky, kde nájdete množstvo bezplatných fotografií, ktoré dokážu skvelo vyplniť prázdne miesta vo vašom obsahu. Jednoducho si vo vyhľadávaní zadáte predmet, miesto či situáciu a fotobanka vám vyhľadá najbližšie možné fotografie, ktoré sa zhodujú s vašim vyhľadávaním.

5. Canva – Grafika aj pre začiatočníkov

Canva je v súčasnosti vysoko flexibilným nástrojom pre rôzne druhy sociálnych sietí. Či už hľadáte nájstroj na tvorbu instagramového príspevku, facebookového príspevku, banneru či čohokoľvek, v Canve nájdete predvolené veľkosti podľa požadovaného obsahu, rovnako ako aj predpripravené šablóny. V tomto nástroji sa nájde skutočne každý, od začiatočníkov až po pokročilých, vďaka jednoduchému rozhraniu, širokému množstvu prvkov a možnosti pracovať na jednom projekte cez viaceré zariadenia.

6. Giphy – Nekonečná zásoba gifov

Gify môžete nájsť v Instagramových príspevkoch, Facebookových komentároch a po novom aj v správach či komentároch na Instagrame. Ide o krátke animácie v malých veľkostiach a Giphy je práve platforma, ktorá zhromažďuje väčšinu týchto animácií, vďaka čomu môžete nájsť podľa vyhľadávania presne to, čo hľadáte. Od jednoduchých nápisov až po komplexné obrázky viete dotvoriť akýkoľvek obsah.

7. Infogram – Stop nudným grafom

Máte zaujímavé informácie, štúdie či štatistiky, ktoré chcete odprezentovať vo vašom obsahu na sociálnych sieťach? Vyskúšajte Infogram a vytvorte grafiku, ktorá zaujme viac, ako len samotné čísla zo štatistík. Je možné v ňom vytvoriť rôzne druhy grafov podľa témy a jednoducho vložiť údaje, ktoré chcete zobraziť.

8. Inshot – Kreatívne videá bez problémov

Okrem obrázkov v dnešnej dobe dominujú aj videá, prevažne na Instagrame a Tiktoku. Krátke či dlhé videá sú o čosi prepracovanejšie ako tomu bolo kedykoľvek predtým. Rôzne strihy, texty, emotikony či hudba dokážu vytvoriť reprezentatívne video, ktoré si sledovatelia zamilujú. Inshot ponúka jednoduchý video editor priamo v mobilnom zariadení, pomocou ktorého viete vytvoriť videá pre vaše sociálne siete, ktoré oživia obsah na vašich profiloch. Je dostupný na iOS aj Android.

9. Emojicopy – emotikony na počítači

Emotikony vládnu emóciám na sociálnych sieťach. Dokážu vyjadriť rôzne emócie, nálady či odprezentovať pôsobenie firmy. Avšak, emotikony sú o čosi menej dostupné na počítačových zariadeniach. Vieme, že tieto malé obrázky máme všetci zabudované v mobilných zariadeniach priamo v klávesnici, no čo sa týka počítačových zariadení, musíme si pomôcť. EmojiCopy je jedna zo stránok, kde môžete nájsť a skopírovať takmer všetky dostupné emotikony a použiť ich pri vytváraní obsahu prostredníctvom vášho počítača či notebooku.