Škálovateľné riešenia pre rastúce služby webov

Webové služby sa stávajú kľúčovým pilierom úspechu pre množstvo firiem. S rýchlym nárastom počtu užívateľov a objemu dát však mnohé tradičné webové možnosti dosahujú svoje hranice a čelia výzvam spojeným s rastúcim dopytom. Ak sa v tomto opise vidíte, je potrebné nájsť škálovateľné riešenia v rámci vývoja webu, vďaka ktorým viete posunúť vaše podnikanie v online sektore na vyšší level. Ako na to?

Výzvy spojené s rastúcimi službami webov

Nárast dopytu a zaťaženia serverov

S rastúcim počtom používateľov a väčším dopytom po webových službách sa zvyšuje tlak na servery, čo môže viesť k pomalému načítavaniu stránok. Riešením môže byť implementácia dynamického škálovania, ktorá umožňuje automatické pridávanie a odoberanie serverov podľa aktuálneho zaťaženia.

Správa veľkého objemu dát

S nárastom objemu dát spojených s používateľskými účtami, transakciami a obsahom môže byť náročné udržiavať efektívnu databázovú štruktúru. Implementácia distribuovaných databázových systémov a použitie riešení na správu veľkých dát môže pomôcť zabezpečiť rýchly prístup k informáciám a minimalizovať oneskorenia.

Riziká spojené s nedostatočnou škálovateľnosťou

Nedostatočná schopnosť škálovať webové služby môže viesť k výpadkom, nestabilite webu a strate užívateľov. Okrem technických problémov môže nedostatočná škálovateľnosť znamenať aj stratu príležitostí na rast a zisk.

Prenájom e-shop riešenia – najjednoduchšie riešenie

Takzvané krabicové e-shopy sú platformy, ktoré ponúkajú prenájom e-shopu pre vlastné podnikanie. Ide o platformy, na ktorých dostanete priestor prispôsobiť si stránku podľa vašich predstáv a predávate produkty alebo služby pohodlne a bez problémov. Ide z časti o najlacnejšie riešenie spomedzi spomenutých možností v tomto článku. Existuje však množstvo platforiem, z ktorých je len ťažké si vybrať, preto sme pre vás zhrnuli najpopulárnejšie platformy, ich výhody a nevýhody.

Shoptet

Táto platforma poskytuje komplexné riešenie pre vytvorenie a správu e-shopu, vrátane platobnej brány, ktorej vedenie je v cene. Shoptet poskytuje jednoduché a funkčné šablóny, ktoré je možné si prispôsobiť farbami či celkovým štýlom. Platforma pracuje s privátnym cloudom, vďaka čomu sú údaje o e-shopoch chránené a v bezpečí. Shoptet poskytuje aj nástroje na optimalizáciu pre vyhľadávače (SEO), čo môže výrazne pomôcť pri zvyšovaní viditeľnosti vášho e-shopu.

Aj keď Shoptet ponúka rôzne šablóny a možnosti nastavenia, jeho možnosti prispôsobenia sú stále obmedzené. Okrem toho, malým podnikom môže prekážať mesačná tarifa za prenájom e-shopu, ktorá sa pohybuje v rôznych cenových kategóriách. Shoptet tiež zaostáva pri niektorých funkciách a ich podpore, no nejde o závažné problémy pri správe e-shopu.

Eshop-rýchlo

Platforma Eshop-rychlo.sk patrí k jedným z najznámejších platforiem v rámci domáceho prostredia. Pre e-shop si viete vybrať z viac ako 100 moderných šablón a využívať množstvo funkcií za relatívne prijateľnú cenu. Do šablón viete vkladať vlastné HTML a CSS kódy, či optimalizovať rozhranie pre počítačové aj mobilné zariadenia.

Eshop-rýchlo umožňuje prepojiť internetový obchod s rôznymi systémami, ako sú Pohoda, Money S3 či Ekonom, ako aj využiť pokladničný systém pre kamennú predajňu. Aj napriek tomu je počet produktov obmedzený na 40 tisíc, čo môže väčším alebo rýchlo rozrastajúcim sa internetovým obchodom stáť v ceste.

Woocommerce na mieru od overeného dodávateľa – zlatý stred

Woocommerce je zlatý stred, kedy nechcete byť limitovaní rozhraním prenajatého priestoru a chcete využiť možnosti, ktoré obsahuje z časti riešenie na mieru. Ide o webové stránky ako WordPress, Shopify, Wix alebo Square. Na týchto platformách máte množstvo funkcií vo vlastných rukách. Viete upravovať rozloženie webu, pracovať s pluginmi a jednoducho si pracovný priestor prispôsobiť ako pre vás tak aj pre zákazníkov. S riešením vývoja webu na mieru a jeho nastavením vám radi pomôžeme aj my.

Veľkou výhodou je SEO, ktoré vie byť vytvorené na mieru vášho e-shopu, čím viete povzbudiť organickú návštevnosť vášho webu. Môže ísť o vlastné URL adresy, Meta popisy či iné texty prislúchajúce k SEO.

Pri takýchto riešeniach sa môžete spoľahnúť na o čosi lepšiu zákaznícku podporu, ktorá vám vie pomôcť vždy, keď to potrebujete. Rovnako vás poteší riadne testovanie ohľadom zabezpečenia aj funkčnosti a prípadné zmeny k dokonalému chodu vášho webu. Ide o zlatú strednú cestu, kedy vám prenájom vlastného miesta nesedí, no nepotrebujete kompletné vypracovanie a tvorbu e-shopu od základov.

Kompletné riešenie na mieru – pre skúsených e-commerce lídrov

Najdrahšou možnosťou, ktorú pri tvorbe vášho webu môžete spraviť je nechať si vytvoriť kompletné riešenie na mieru. Ide o pokročilú cestu, kedy musíte vedieť, do čoho idete. Spolupráca so skúsenými dizajnérmi a vývojármi je neodbytnou súčasťou pre celý tím pracovníkov, aby správne pochopili vaše potreby a požiadavky.

Integrácia s rôznymi nástrojmi a službami, ako sú platobné brány, doručovacie služby, CRM systémy a marketingové nástroje, zabezpečujú hladkú prevádzku vášho obchodu a zvyšujú jeho účinnosť. Pri tvorbe webu na kľúč je možné, že vám budú služby odporučené, no máte možnosť si vybrať programy a spoločnosti s produktami, ktoré vyhovujú vašim požiadavkám.

Aj napriek tomu, ako dobre znie kompletné riešenie na mieru, je za tým oveľa viac starostí a financií, ktoré nemusia byť pre veľké firmy problém, no malým podnikateľom či stredným firmám odporúčame zvoliť predošlé dve možnosti.